Proč si vybrat Jøtul

1. Norská tradice

Norská firma Jøtul vyrábí litinová kamna již od r. 1853 a je jediným výrobcem kamen a krbových vložek v Norsku. Koncepce výrobků Jøtul vychází z drsného severského klimatu, který se vyznačuje dlouhým obdobím, s mrazy až -40° Celsia.

2. Kvalitní litina

Kamna a krbové vložky Jøtul jsou vyrobeny z vysoce kvalitní dvouplášťové litiny. Výrobce užívá nejmodernější licí linku, což se projevuje v dokonalém provedení všech dílů.

3. Dlouhé hoření bez přikládání

Nejmodernější technologie spalování dřeva, vyvinutá firmou Jøtul, zaručuje maximální účinnost při minimální spotřebě dřeva. Při redukovaném přísunu vzduchu je doba spalování v plně naložených kamnech kvalitním dřevem přes 6 hodin. Proto je heslem kamen a krbů Jøtul: Večer zatop, ráno přilož!

4. Vysoká účinnost a výkon

Účinnost spalování dřeva se v kamnech a krbových vložkách Jøtul pohybuje přes 70%. Konstrukční řešení zabraňuje nekontrolovatelnému přísunu vzduchu, umožňuje pomalejší spalování dřeva a tím i efektivnější uvolňování tepelné energie.

5. Úspory

Používáním kamen a krbových vložek Jøtul přináší značné úspory s ohledem na nízkou cenu paliva (dřevo, dřevěné brikety), ať již jsou instalovány jako jediný zdroj tepla nebo pouze na přitápění.

6. Ochrana životního prostředí

Převážná většina výrobků Jøtul je vyráběna ve verzi CB, tj. s čistým, dvoustupňovým spalováním. U tohoto provedení dochází k minimální emisi zplodin díky dvojitému spalování kouřových plynů, což se zároveň projevuje v úspoře paliva až o 40%.

7. Design

Jøtul je chrakteristický osobitým, nadčasovým designem, který zahrnuje tradiční i moderní estetické řešení. Povrchovou úpravu tvoří nejen klasická černá litina, ale i barevný smalt. Skleněná dvířka umožňují nádherný pohled na hořící oheň a většina modelů navíc funguje jako otevřený krb.

8. Dlouhodobá životnost

Díky dokonalému zpracování litiny se Jøtul stal synonymem perfektního fungování a dlouhodobé životnosti. Kamna a krbové vložky Jøtul spolehlivě slouží po několik gemerací.

9. Garance

Jako jediný výrobce poskytuje Jøtul záruku 10 let na vnější litinový plášť.

Stanislav Kýr

Karlovo náměstí 32
674 01 Třebíč

Tel.: 605 476 731

www.krby-trebic.cz
stanislav.kyr@seznam.cz

Otevírací doba:

Pondělí - Pátek 9-12h 13-17h

Mimo pracovní dobu je možné domluvit osobní konzultaci.

Návštěvnost stránek

102192